Menu Zavřeno

Hornolidečské sáňkování

Pokud jste se někteří divili, proč bylo v sobotu 12. 1. 2019 odpoledne na Stráni nad Horní Lidčí tolik lidí, vězte, že to bylo proto, že se tam konalo 1. hornolidečské sáňkování. Troufám si říct hned na začátku tohoto článku, že to byla akce vskutku povedená a lidé, kteří stáli u jejího zrodu, ji jistě, pokud to podmínky dovolí, zopakují.

Kdybyste se mě ptali hodinu před započetím sáňkování, jak se cítím, příliš optimistický bych nebyl. Skútr, který byl domluven na úpravu sáňkovací dráhy, zapadnul na samotě U Nováků a čas zahájení se rychle blížil. Nakonec zasáhla těžká technika a cestu od hřbitova na Stráň i trasu nám upravil traktor, který se nám v zimě stará o průjezdnost komunikací. Na poslední chvíli dorazil i objednaný skútr a ujezdil pro sáňkaře a bobisty trasu, která byla přeci jen méně náročná než původní, vyjetá traktorem.

To už na kopec přicházeli první lidé. Po první zkušební jízdě jednoho z organizátorů začaly dráhu testovat samy děti. Soudě dle výrazů jejich tváří se jim hodně líbila a užívaly si ji. Po pár sjezdech se děti zaregistrovaly k závodu. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: předškolní děti a děti školou povinné. Jezdilo se na čas a závodníci ze sebe vydávali všechno, jakoby se jednalo o vrcholný závod světového poháru. Však ani fanoušci a komentátor nezůstali pozadu a výborně dokreslili skvělou atmosféru celého odpoledne.

Celá akce byla ukončena vyhlášením a odměněním závodníků, kteří se umístili na prvních třech místech v obou kategoriích.

Během celé akce bylo pro návštěvníky a závodníky připraveno malé občerstvení.

Nezbývá než poděkovat lidem, kteří sáňkování organizovali, malým závodníkům a jejich rodičům, návštěvníkům, lidem, kteří přispěli k přípravě, zkrátka všem, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit. Je dobré, že se stále najdou lidé, kteří obětují svůj osobní čas a pohodlí a uspořádají akci pro druhé ve svém okolí a já pevně věřím, že to rozhodně nebyla poslední událost tohoto typu v naší obci.