Menu Zavřeno

Drakiáda letos nebude

Vážení příznivci pouštění draků,

musíme vám bohužel oznámit, že v letošním roce se neuskuteční dnes již tradiční akce „Pouštění draků nad Horní Lidčí“, která si našla mnoho příznivců a na Stráň přilákala v posledních letech nemálo nadšenců s draky koupenými i vlastnoručně vyrobenými, velkými i malými, těmi co létali vysoko i těmi, kterým se do vzduchu moc nechtělo. I letos jsme se těšili, že si užijeme poklidnou atmosféru přicházejícího podzimu a posledních teplých slunných dnů v příjemné přátelské atmosféře plné pobíhajících dětí a povídajících si rodičů. Svět je zvláštní místo a včerejší strachy se už dnes můžou zdát malicherné. Starosti s tím, aby na pouštění draků vyšlo hezké počasí, bylo dost svařeného vína a horkého čaje, a aby se na všechny děti dostaly sladkosti, byly v letošním roce doplněné novou závažnější obavou, a to obavou o zdraví účastníků. Ano, koronavirus už postihnul i dračí říši.

Rozhodovali jsme dlouho a nebylo to lehké rozhodnutí. Chceme v započaté tradici pokračovat, ale chceme také, aby nikdo na pouštění draků nemusel jít s obavou a aby si každý vždy odnesl jen hezké vzpomínky. Proto jsme se rozhodli tak, jak jsme se rozhodli.

Co říci závěrem… Organizované pouštění draků letos nebude, ale to neznamená, že byste si draka nemohli pustit sami s rodinou. Běžte na kopec a draka pusťte. Věříme, že všichni se na Stráni potkáme v příštím roce, to věříme, že už našimi starostmi bude zase jenom obava o hezké počasí a dostatek občerstvení. Už teď se těšíme.

Děkujeme vám za pochopení a přejeme vám krásné podzimní dny.

Nezávislí Horní Lideč