Menu Zavřeno

Akce v Horní Lidči ekologičtěji a chytřeji

Stále se mluví o dvou věcech, o ekologii a o penězích. Tato dvě témata bývají také často předmětem diskusí na zastupitelstvu obce. Někdy se řeší odděleně, někdy spolu úzce souvisí. Rozhodli jsme se tato témata spojit. U nás v Horní Lidči se pořádá celá řada různých akcí. A protože jak malí, tak i velcí si chtějí zábavu užít i s něčím dobrým na osvěžení, ať už v podobě vychlazené limonády, horkého čaje, studeného piva nebo svařeného vína, chceme toto pojmout ekologičtěji a ekonomičtěji. Jedním ze způsobů, jak to uchopit je zavést systém vratných kelímků. Dlouhá životnost, ekologické a hygienické standardy, bezpečnost, úspora nákladů, ale také pohodlí pro uživatele, to je stručný výčet toho PROČ.

Co jsou vratné kelímky?

Vratné kelímky jsou moderním způsobem zajištění občerstvení na různých akcích, kterých se v Horní Lidči pořádá celá řada. Kelímek je opětovně použitelný a tak nekončí jako odpad v koši. Záloha zaručuje, že se kelímek vrací opět do systému. Každý, kdo by si chtěl s sebou domů kelímek vzít jako pěkný suvenýr, může. Složená záloha zaručí, že kelímků bude vždy potřebné množství. Vratné kelímky v nejrůznějším provedení a s množstvím vychytávek dodává řada firem, např. společnost NICKNACK, s.r.o.

Proč vratné kelímky? Tady je několik důvodů:

  • Jsou šetrné k přírodě. Kelímek nekončí po jednom použití v koši.
  • Jsou šetrné k rozpočtu. Protože se používají opakovaně, nemusí se stále kupovat.
    A když je málo odpadu, tak i úklid je levnější.
  • Jsou odolnější než klasické plastové kelímky. Znáte to, jedenkrát zmáčknete a… zpátky do fronty.
  • Jsou bezpečnější než sklo. Žádné střepy, a když někomu spadne na nohu nebo nedej bože na hlavu, tak to nebolí.
  • Jsou hygienicky nezávadné. Není důvod strkat při přenášení prsty do kelímku, kdy má držák. A když má být něco horké nebo naopak studené, tak je fajn, že to tak i zůstane.
  • Jsou pohodlné pro přenášení. Když si chcete na koncertě zahrozit nebo třeba někoho vzít za ruku, tak si kelímek se závěsným klipem prostě dáte za opasek.
  • Jsou skvělým nositelem značky. Kelímek se znakem Horní Lidče chce prostě každý.

Kdy je využijeme?

U nás v Lidči to žije a pořádáme spoustu akcí, na kterých se vždy najde někdo, kdo se chce občerstvit: Reflexy, Lálápápá fest, Obecní den, Dožínky, Pouťová zábava, Pouštění draků nad Horní Lidčí, Sáňkování, Fašankové pochovávání basy, Hasičské soutěže, Sportovní akce a další a další… a další.

A jak to může vypadat?